HR Տնօրենների XXV գագաթնաժողով
Հոկտեմբերի 16-ին և 17-ին HR միության ավելի քան 400 ներկայացուցիչներ, որոնց թվում էր նաև «Թեղուտ» ՓԲ Ընկերոոթյան Մարդկային ռեսուրսների կառավարման ծառայության պետ Դավիթ Աղայանը, հանդիպեցին Ռուսաստանի և ԱՊՀ HR Տնօրենների հոբելյանական XXV գագաթնաժողովին՝ քննարկելու մարդկային ռեսուրսների կառավարման ռազմավարական մարտահրավերները, «նոր իրականության» պայմաններում մարդկային կապիտալի աճող դերը և աշխատաշուկայի արդիական միտումները, ինչպես նաև ամփոփելու տնտեսության, բիզնեսի և HR ոլորտի զարգացման ընթացիկ շրջանի արդյունքները:
Անձնակազմի կառավարման իրենց փորձառության մասին ելույթ ունեցան «Թոփ 100 ռուսական մենեջերներ» վարկանիշում ընդգրկված առաջատար HR ղեկավարներ:
Այս տարի HR Տնօրենների հոբելյանական XXV գագաթնաժողովի հատուկ հյուրն էր Արտաքին հետախուզության ծառայության պաշտոնաթող հայտնի ռուս գնդապետ, կանխատեսման և ռազմավարական պլանավորման ոլորտի առաջատար փորձագետ Անդրեյ Բեզրուկովը, որի կյանքի մասին 2022 թվականին նկարահանվել է «Ռուսները» բազմասերիանոց ֆիլմը:
Հոկտեմբերի 17-ին HR Տնօրենների XXV գագաթնաժողովում տեղի ունեցավ Ռադիսլավ Գանդապասի վարպետության դասը «Տրանսֆորմացիոն առաջնորդությունը փոփոխությունների դարաշրջանում» թեմայով:
ԱՊՀ խոսնակների ասոցիացիայի նախագահ, Gandapas Academy-ի հիմնադիրը խոսեց այն մասին, թե ինչպես արդյունավետ օգտագործել կառավարման ռեսուրսները, միավորել աշխատակիցներին և ներգրավել նրանց համատեղ նպատակների իրականացման գործում, ինչպես նաև մարդկանց վրա ազդեցության ուժեղացման և ավելի մեծ անձնական արդյունավետության հասնելու մասին:
Միջոցառման բոլոր մասնակիցները նվեր ստացան «25 տարի HR Ռուսաստանում. Մարդկային կապիտալի մասին և ոչ միայն» գիրքը, որը ներառում է ռուսական և միջազգային առաջատար ընկերությունների անձնակազմի տնօրենների, բուհերի ղեկավարների դիտարկումները HR մասնագիտության, կադրերի կառավարման ոլորտի միտումների և ապագայի վերաբերյալ, ինչպես նաև հատուկ հյուրերի հետ հանդիպումների մասին պատմող հետաքրքիր դրվագներ:

XXV Саммит HR-Директоров
16 и 17 октября более 400 представителей HR-сообщества, среди которых был и начальник службы управления человеческими ресурсами ЗАО «Техут» Давид Агаян, встретились на юбилейном XXV Саммите HR-Директоров России и СНГ. Участники обсудили стратегические вызовы управления персоналом, растущую роль человеческого капитала в условиях «новой реальности» и актуальные тенденции рынка труда, а также подвели итоги текущего периода развития экономики, бизнеса и сферы HR.
О своем опыте управления персоналом рассказали ведущие HR-руководители, входящие в рейтинг «Топ-100 российских менеджеров». Специальным гостем юбилейного XXV Саммита в этом году стал Андрей Безруков — известный полковник Службы внешней разведки в отставке, ведущий эксперт в области прогнозирования и стратегического планирования, о жизни которого в 2022 году был снят многосерийный фильм «Русские».
17 октября в рамках XXV Саммита HR-Директоров прошел мастер-класс Радислава Гандапаса на тему «Трансформационное лидерство в эпоху перемен». Президент Ассоциации спикеров СНГ и основатель Gandapas Academy рассказал о том, как эффективно использовать управленческие ресурсы, объединять сотрудников и вовлекать их в реализацию общих целей, а также об усилении влияния на людей и достижении высокой личной эффективности.
Все участники мероприятия получили в подарок книгу «25 лет HR в России: о человеческом капитале и не только», в которую вошли размышления директоров по персоналу ведущих российских и международных компаний, руководителей вузов о профессии HR, тенденциях и будущем сферы управления кадрами, а также интересные эпизоды встреч со специальными гостями.