Dynamic Frontier Holdings (ԱՄՆ) ընկերությունը ստացել է «Թեղուտ» ՓԲԸ ձեռքբերման գործարքի համաձայնություն
● 20.07.2026
Dynamic Frontier Holdings (ԱՄՆ) ընկերությունն իր դուստր ընկերության՝  «Cuprar RA» միջոցով, ստացել է Հայաստանի Հանրապետության Մրցակցության և սպառողների իրավունքների պաշտպանության հանձնաժողովի համաձայնությունը՝ «Թեղուտ» ՓԲԸ կանոնադրական կապիտալի բաժնետոմսերի 100 %-ը ձեռք բերելու համար։
Dynamic Frontier Holdings (ԱՄՆ) ստացել է նաև Միացյալ Նահանգների Ֆինանսների նախարարության թույլտվությունը՝ ձեռք բերելու «Թեղուտ» ՓԲԸ կանոնադրական կապիտալի բաժնետոմսերի 100 %-ը և չմարված պարտավորությունները։
Գործարքի ավարտից հետո «Թեղուտ» ՓԲ ընկերությունը կշարունակի ապահովել Հայաստանի խոշորագույն պղնձամոլիբդենային հանքավայրերից մեկի արդյունավետ և պատասխանատու շահագործումը։
Գործարքի վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվությունը, ըստ անհրաժեշտության, կհրապարակվի Ընկերության պաշտոնական հաղորդակցման ալիքներով։

Dynamic Frontier Holdings (США) получило одобрение на приобретение «Техут Майнинг».
Dynamic Frontier Holdings (США), действуя через свою дочернюю компанию «Cuprar RA» получило одобрение Комиссии по защите конкуренции и интересов потребителей Республики Армения на приобретение 100% акций в уставном капитале ЗАО «Техут»
Dynamic Frontier Holdings (США) также получило официальное разрешение Министерства финансов США на приобретение 100% акций уставного капитала и непогашенной задолженности ЗАО «Техут».
После завершения сделки ЗАО «Техут» продолжит сосредоточивать усилия на эффективной и ответственной эксплуатации одного из крупнейших медно-молибденовых месторождений Армении.
Дополнительная информация о сделке будет своевременно доведена до сведения через официальные каналы Компании.